Тодоров посочи, че от една година има такова видеонаблюдение при "Спешна помощ" в София. За половин година намаляха с 40-50% нарушенията, които правят шофьорите на линейки, заяви председателят на Българската асоциация на пострадалите при катастрофи пред Нова телевизия.
По думите на Тодоров записите от такива регистратори ще представляват доказателство пред съда в случай на инцицент.
Според председателя на Българската асоциация на пострадалите при катастрофи един видеорегистратор струва между 100 и 200 лева. Големината на картата пък позволява запис от 6,8 дори 10 часа т.е. няма курс в България, който да не бъде записан изцяло. Освен това има регистратори, които могат да записват и какво се случва в самия автобус.
Ако при катастрофата на автобуса на АМ „Тракия” до Ямбол имаше регистратор, сега нямаше да има чудене дали шофьорът е бил преуморен, дали е имало нерегламентирана смяна на шофьори, дали е имало засичане, убеден е Тодоров.
Засега по случая с преобърнатия автобус няма нови данни от разследването, каза говорителят на прокуратурата Румяна Арнаудова. Тя изрази подкрепа за въвеждането на видеорегистратори.
Източник: Expert.bg
Снимки: https://www.facebook.com/PPADVT
Няма коментари:
Публикуване на коментар